Knights Contract

که به نظر می رسد در عنوان سوم تاثیرگذاری شخصیت دوم نسبت کم تر خواهد بود. در هر صورت با بالاگرفتن تب این گونه بازی ها، نَمکو سازنده ژاپنی و معروف صنعت بازی ها نیز عنوان جدید خود یعنی Knights Contract را در یکی از شماره های مجله معروف فامیستو معرفی و در ادامه اطلاعات رسمی بازی را منتشر کرد. عنوانی که در آن شاهد همکاری دو شخصیت هستیم که اتفاقا یکی از آن ها مذکر ودیگری مونث خواهند بود.

آن چه می دانیم

داستان بازی در آلمان قرون وسطی رخ می دهد و قصد دارد افسانه های قدیمی این کشور را بازگو کند. شخصیت اصلی بازی فردی به نام هاینریش (Heinrich) است که در اصل شکارچی جادوگرها به شمار می آید و تا کنون جادوگرهای بسیاری را از پادر آورده است. او در یکی از شکارهای خود زن جادوگری به نام گرچِن (Gretchen) را از پا درمی آورد؛ اما این جادوگر بدن فرد جوان تری را تسخیر کرده و در ادامه هاینریش را نفرین کرده و باعث می شود او نامیرا شده و تا ابد وظیفه حافظت از گرچن را به عهده داشته باشد. طبق اطلاعات نخستین تاکنون نمکو در رابطه با داستان بازی منتشر کرده، به نظر می رسد که یک دکتر شیطانی با انجام آزمایش های مختلف بر روی انسان ها توانسته آن ها را به موجودات هیولامانندی تبدیل کند و به وسیله آن ها ارتشی قدرتمند تشکیل دهد. وقتی گرچن از این موضوع باخبر می شود، تصمیم می گیرد با استفاده از قدرت بالای هاینرش به مبارزه با این دکتر پلید بپردازد.
گیم پلی بازی کاملا به صورت Hack n slash کلاسیک به نظر می رسد و طبق نمایش بازی تنها نکته جدید یا بهتر است بگوییم متفاوت بازی سیستم یار کمکی است که می تواند جادوهای مختلفی را روی دشمن ها اجرا کند. این در حال است که در بیشتر بازی های Hack n slash معمولی این شخصیت اصلی است که در کنار استفاده از شمشیر و اسلحه های سرد دیگر، توانایی استفاده از جادو را نیز دارد؛ اما در اینجا این قدرت ها تنها در اختیار گرچن خواهد بود و بازیباز در کنار این که می تواند از جادوهای او بهره ببرد، باید در تمام طول بازی نیز از وی محافظت کند.
در زمینه گرافیکی و طبق نمایش های اخیر بازی در نمایش گاه E3، به نظر می رسد که در میان عناوین مختلف موجود در بازار که از گرافیک خیره کننده ای برخوردارند، Knights Contract حرفی برای گفتن نداشته باشد و تنها می تواند در رده بازی های معمولی این نسل قرار گیرد. هر چند خالی از لطف نیست که به مدل سازی شخصیت ها نیز اشاره ای کوتاه کنیم که دست کم در نمایش های بازی به نسبت دیگر بخش های گرافیکی بازی به ویژه طراحی محیط ها بهتر به نظر می رسد.

از شایعه تاحقیقت

طبق نمایش های بازی به نظر می رسد که بازیباز می تواند به گرچن دستور دهد یا از قدرت های او به صورت محدود استفاده کند. اما مساله ای که هنوز کاملا مشخص نشده، این است که آیا بازیباز در بعضی از مراحل بازی می تواند کنترل گرچن را به عهده بگیرد؟ هنوز هیچ اطلاعاتی از وجود حالت دو نفره (co-op) در دسترس نیست و با توجه به ضعیف بودن بیش از حد شخصیت دوم این امر دور از انتظار می نماید. مساله دیگری که در اولین نمایش بازی خودنمایی می کرد، تک سلاح بودن شخصیت اصلی بود. البته در نمایش های اخیر نوعی سلاح کمان ماند در پشت شخصیت اصلی دیده شده، هر چند هنوز از سوی تیم سازنده تایید نشده است که شخصیت اصلی به جز سلاح داس مانند خود که قابلیت تغییر زاویه نیز دارد، می تواند از اسلحه های سرد دیگر هم استفاده کند؟
با توجه به توضیح های داده شده و همچنین در عرصه نشدن هیچ یک از سه بازی ذکر شده در ابتدای متن، مشخص نیست که ایده استفاده از یار همراه (مانند pop سال 2008) مورد توجه بازیبازها قرار می گیرد یا این که مثل شاهزاده پارسی که موجب نارضایتی برخی از طرفداران سری شد، نمی تواند مخاطب چندانی به خود جلب کند.
منبع: بازی رایانه (ش38)

/ 0 نظر / 34 بازدید