Galaxy Racers

داستان بازی در رابطه با یک موجود فضایی است که به خاطر سرعت بالا توسط پلیس فضایی دستگیر شده و دو گزینه را در روبروی خود می بینند: همکاری با پلس یا رفتن به زندان. شخصیت اصلی داستان که نامی هم ندارد؛ گزینه اول را انتخاب کرده و در یک عمل بسیار شگفت، توسط پلیس های فضایی به زمین فرستاده می شود تا وضع ترافیکی زمین را سر و سامان دهد. البته این بخش از بازی نیز همچون نام آن در نگاه اول به نظر می رسد و در اصل هدف بازیباز در طول بازی آزار یک راننده و کمک به راننده دیگر است. رانندگانی که هیچ کدام شخصیت منفی یا مثبتی نیستند و این بازی است که تصمیم می گیرد به کدام یک کمک کند. مثلا در یکی از مرحله های بازی بازیباز وظیفه پیدا می کند کارهای مشخصی را انجام دهد تا آموزگاری که همیشه سروقت به کلاس می رود، این بار دیر رفته تا شاگردان او نیز مجبور نشوند زود سر کلاس بیایند. در اصل در این مرحله بازی هدف خود را فردی قرار داده که به وظیفه خود به خوبی عمل می کند و قصد دارد به شاگردهای تنبل کمک کند. این که هدف های توضیح داده شده را دنبال می کند، هیچ ارتباطی با مسابقه و این گونه مسایل ندارد، بلکه بازیباز نقش یک آدم فضایی باید با استفاده از تابلوهای گوناگون، راننده های مختلف را عذاب دهد.

نکته جالب این که رانندگان سوار بر ماشین های عادی هستند و در خیابان های عادی رانندگی می کنند. اما به تنهای چیزی که شباهت ندارند ساکنان زمین است. مساله یگر این که چرا اداره ترافیکی فضا باید یک فضایی را به زمین فرستاده و وضع ترافیک این سیاره را به خرابی بکشاند! با این که ایده کلی بازی و گیم پلی آن بسیار ساده است؛ اما تیم سازنده حتی تلاش نکرده در زمینه های دیگر عنوان خود را برجسته جلوه دهد.
گرافیک بازی سعی داشته ظاهری کارتونی داشته باشد؛ اما در حین حال بسیار زشت و آزاردهنده راحی شده و در سطح عناوین ضعیف DS نیز قرار ندارد. این در حالی است که موسیقی بازی در نوع خود مثال زدنی است! به طور کلی موسیقی بازی از یک قعطه 5 ثانیه ای تشکیل شده و این قطعه حتی بازیباز را در زمان بارگذاری ها نیز رها نمی کند و مدام موجب آزار گوش او می شود.
در کل Galaxy Racers عنوانی است که هدف از ساخت آن مشخص نیست و نمی دانیم، چه طور یک ناشر بزرگ چون Ubisoft راضی به انتشار آن شده است؟!
منبع: بازی رایانه (ش38)

/ 0 نظر / 41 بازدید